Site logo
Yurt Hakkında

Yurdumuz 304 öğrenci kapasiteli, 3 katlı olup, ikinci katında iki adet büyük mutfak, ayrıca, giriş katında TV odası bulunmakta ve 3. katta çalışma ve çizim odası yer almaktadır. Ayrıca elektrik kesintilerine karşı jeneratör mevcuttur.

Yurttaki her odada dıştan arandığı zaman görüşme imkanı sağlayacak telefon mevcuttur. Ayrıca, öğrenci odasında kendi bilgisayarı ile istediği zaman  internet hattı sayesinde tüm dünya ile bağlantı kurabilmektedir.

Yurdun ortak kullanım alanları, banyo, tuvalet ve lavaboları hergün temizlenmekte, odaların genel temizliği ise; haftada iki kez yapılmaktadır. Yurtta belirli saatlerde sıcak su bulunmaktadır. Öğrencilere verilen nevresim setleri 15 günde bir değiştirilmektedir. Odalar üstü ranza altı calışma mekanı olarak tasarlanmış, özel mobilya ile döşenmiştir. Yurdumuzda öğrencilerin kendilerini daha rahat hissetmeleri için Yurtlar Müdürlüğü tarafından seçilmiş öğrencilerden oluşan "yurt görevlisi" sistemi ile öğrenciler sorunlarını daha rahat bir ortamda dile getirmekte, idari personel ve görevliler öğrencilerin sorunları ile yakından ilgilenmektedir.

Öğrenciler tarafından düzenlenen geziler, spor ve kültürel faaliyetler öğrencilerin katılımları ile kaynaşım ve paylaşımı arttırmaktadır.

Yurt Hakkında
  • Oda Tipleri: Çift Kişilik, Üç Kişilik
Hizmet Verilen Üniversite
Yurt İletişim Bilgileri
  • Yoruma Kapalı