Site logo
Yurt Hakkında

Lefke Avrupa Üniversitesi yurtları öğrencilerin toplu yaşam koşullarına uyum göstermelerine yardımcı olan ve eğitim hayatları süresince rahat, huzurlu ve güvenilir bir ortamda, konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilecek “LAÜ yurtları” ve “KYK Yurtları” bulunmaktadır. Ayrıca, kampüse yürüyüş mesafesinde bulunan özel yurtlar da öğrencilere ekonomik konaklama alternatifleri sunmaktadır.

LAÜ Yurtları (3 Kişilik yemekli, 3 Kişilik Yemeksiz)
Lefke Avrupa Üniversitesi yurtları toplam 666 öğrenciye hizmet veren yurtara sahiptir. Yurlarımızda ikamet alanları, odalar şeklinde  düzenlenmiş olup odaların tamamı üç kişiliktir. Tüm yurlarımızın odalarında çalışma masası, kitaplık, sandalye, duvar dolabı, bazalı yataklar, mini buzdolabı, klima, banyo ve wc mevcuttur.  Ayrıca, misafir akademisyenler ve konuklar için düzenlenmiş misafir odaları da yer almaktadır.

Sunulan İmkanlar
Yurtlarımızda her kata özel ortak mutfak, etüt odası ve tv odaları yer almaktadır. 24 saat güvenlik ve Kamera Sistemi. Her odada dıştan aramalı dahili telefon Odalarda ve ortak alanlarda 24 saat Wireless internet bağlantısı mevcuttur. Her odada televizyon bağlantı olanakları bulunmaktadır. Çamaşırhane öğrenciler  kendileri yıkamak şartıyla ücret karışlığında öğrencilere hizmet vermektedir. Temizlik hizmeti ise tecrübeli personelimiz tarafından, ortak alanların  her gün yapılmaktadır. Kampüs  içerisinde öğrencilerimize mesai saatleri içerisinde  hizmet veren doktorumuz,  hemşiremiz bulunmakta ve ambulans hizmetleri yer almaktadır.

Hizmetler
Yurt Hakkında
  • Oda Tipleri: Tek Kişilik, Çift Kişilik, Üç Kişilik
İlçe
Hizmet Verilen Üniversite
Yurt İletişim Bilgileri
Sosyal Medya
  • Yoruma Kapalı