Site logo
Yurt Hakkında

YURT VE ODA SEÇENEKLERİ
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'ndaki yurtlar öğrencilere konforlu, güvenli, bakımlı ve huzurlu bir yaşam ortamı sunmaktadır.  Bütün yurt odalarında klima, geniş-bant internet bağlantısı, TV yayını, dahili telefon ve buzdolabı bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanım için lobi, kantin, çamaşırhane, mutfak ve çalışma salonları yer almaktadır.

Kampustaki yurt seçenekleri aşağıdaki şekildedir:

1. Yurt binasında iki veya dört öğrencinin paylaştığı; yatma, çalışma ve banyo bölümlerinden oluşan odalar bulunmaktadır. Üç bloktan oluşur ve bir blok kız, iki blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır. Mutfaklar ise ortak kullanım alanlarına dâhildir ve her katta bulunmaktadır.
2. Yurt binası, tek kişilik odalarda kalan üç öğrencinin banyo ve mutfak alanını ortaklaşa kullandığı "süit" düzeninde inşa edilmiştir. İki bağımsız bloktan oluşur ve bir blok kız, bir blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır.
3. Yurt odaları 2 veya 4 öğrencinin paylaşacağı şekilde düzenlenmiş olup, 4 kişilik odalar 2+2 kişinin kalabileceği şekilde düzenlenmiştir. Beş bloktan oluşur ve iki blok kız, üç blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır. Çalışma salonu, tuvalet, banyo ve mutfaklar ortak kullanım alanlarına dâhil olup her katta ayrı olmak üzere ortalama 26-32 kişiye hizmet vermektedir.
ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel EBİ Öğrenci Yurdu (4. Yurt) odaları 4 kişilik olup 2+2 ''süit odalar'' şeklinde düzenlenmiştir. İki bloktan oluşur ve bir blok kız, bir blok da erkek öğrenciler için ayrılmıştır. Tuvalet, banyo, mutfak ve çalışma alanı her odada bulunmakta ve 4 kişi tarafından ortaklaşa kullanılmaktadır. Öğrenci kayıt/kabul işlemleri 2018-2019 Akademik Yılından itibaren ODTÜ KKK Merkezi Yerleştirme Sisteminden bağımsız olarak, müracaat sırasına göre Yurt Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Daha detaylı bilgi için ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel EBİ Öğrenci Yurdu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hizmetler
Yurt Hakkında
  • Oda Tipleri: Tek Kişilik, Çift Kişilik, Üç Kişilik, Dört Kişilik, Suit Oda
Hizmet Verilen Üniversite
Yurt İletişim Bilgileri
Sosyal Medya
  • Yoruma Kapalı