Site logo
Yurt Hakkında

Kıbrıs eğitim imkanları ve yaşam olanakları ile gerek Türkiye’den gerekse de diğer ülkelerden her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Öğrencilerin tercihlerini yapmasının ardından yurt olanakları da hem veliler hem de öğrenciler açısından merak konusu olmuştur.
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Barınma İmkanları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs’taki en yüksek potansiyelli üniversiteler arasındadır. Gerek yabancı gerekse de yerli birçok öğrenciye ev sahipliği yapması sebebiyle Yakın Doğu Üniversitesi barınma imkanlarını da her geçen yıl iyileştirmektedir.
KYK yurt imkanlarının bulunmadığı Yakın Doğu Üniversitesi yurtları bünyesinde, üniversiteye bağlı özel yurtlar bulunmaktadır. Bu yurtlar odada bulunan kişi sayısına ve oda özelliklerine göre ücretlendirilmektedir. Hem kız öğrenciler hem de erkek öğrenciler için yurt imkanları mevcuttur.
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğrenci Barınma İmkanları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs’ın en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Birçok öğrencinin eğitim gördüğü bu üniversitede yurt konseptli barınma imkanları bulunmaktadır. Ancak bu üniversiteye bağlı  Kredi ve Yurtlar Kurumun yurdu bulunmamaktadır.
Bu sebeple Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kendisine bağlı özel yurtlarla öğrencilerin barınması için barınma hizmeti sağlamaktadır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi yurtları hem erkek hem de kız öğrenciler için yurt imkanı bulunduğundan üniversite öğrencileri bu yurtları sıkça tercih etmektedir. Odaların konforu ve odalardaki kişi sayısı yurt konforu üzerinde etkili olmaktadır.

Bina Özellikleri
Yurt Hakkında
  • Oda Tipleri: Tek Kişilik, Çift Kişilik, Suit Oda
İlçe
  • Yoruma Kapalı