Site logo

Arşivler

Kıbrıs Öğrenci Yurtları

Last updated on Kasım 28th, 2021 at 02:53 am

Kıbrıs Öğrenci Yurtları Hakkında

Kıbrıs öğrenci yurtları, Kıbrıs içerisinde üniversiteye yerleştikten sonra kayıt yaptıran ya da Kıbrıs’ta öğrenciliğini devam ettirip yurt arayan öğrenci ve öğrenci adayları için önde gelen bir barınma alternatifidir. Kıbrıs’ta ev yaşamının Türkiye’ye göre olan pahalılığı ve öğrencilerin konfor isteği sonucunda yurtlara olan ilgi daha çoktur. Web sitemiz; Kıbrıs’ta bulunan öğrenci ya da öğrenci adaylarının tüm yurtlara kolayca ulaşabilmesi amacıyla, yurtların bulunduğu konum, hizmet verilen üniversite ve bina, oda özelliklerine göre filtreler uygulayabilmesi ve böylece Kıbrıs öğrenci yurtları hakkında kolayca seçim yapabilmenizi sağlar. Web sitemize üye olarak beğendiğiniz yurtları favori listenize ekleyebilir, detaylı bilgi için yurtlara özel mesaj gönderebilir, iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yurt hakkında öğrenciler tarafından yapılmış yorumları okuyabilir, yurtları değerlendirebilirsiniz. Böylece size Kıbrıs’ta bulunan tüm yurtları kolayca kıyaslamanızı ve bütçenize en uygun yurdu kolayca bulmanızı sağlar.

Kıbrıs’ta Öğrenci Yurtları Fiyatları

Kıbrıs’ta öğrenci yurdu fiyatları konfor ve lüks isteğinize göre değişmekle beraber, alternatifin fazla olmasından dolayı son yıllarda düşüşe geçmiş böylece daha uygun hale gelmiştir. Kıbrıs’ta öğrenci yurtları fiyatlarını etkileyen en önemli faktör bir odada kaç kişinin konakladığı, oda tipi ve verilen yurt hizmetleridir. Kıbrıs’ta öğrenciler genellikle iki kişilik odaları tercih etmekte ve böylece tek kişilik odalara göre fiyatları oldukça aşağı çekmektedirler. Genel olarak yurt fiyatları aylık 1.000 TL ile 3.000 TL arasında istediğiniz konfora göre değişmektedir. Ancak çoğu yurtta elektrik, su, aidat gibi ev giderleri ödemeğiniz için çoğu zaman bir evde yaşamaktan daha uygun ve daha konforlu olmaktadır. Kayıt zamanlarında yurtlar fiyat listelerini açıklamaktadır. Bizim size önerimiz, web sitemiz üzerinden size uygun yurtları favori listenize ekleyip, yurtlara ulaştıktan sonra tek tek fiyat almanızdır.

Kıbrıs Gazimağusa Yurt Fiyatları

Gazimağusa yurt fiyatları, konusunda Kıbrıs’ta bulunan şanslı ilçelerden birisidir, çünkü Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) kampüsü içerisinde ve çevresinde her bütçeye göre bir çok yurt bulunmaktadır. Bu yurtların bazıları üniversiteye ait, bazıları ise özel yurtlardır. Bütçenize göre bulabileceğiniz bir çok ekonomik ve lüks yurt bulunmaktadır. Eğer Gazimağusa Yurt Fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, linke tıklayarak Gazimağusa Yurtlarını inceleyebilir ve iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.

Gazimağusa Öğrenci Yurtları

Kıbrıs Girne Yurt Fiyatları

Girne yurt fiyatları, hem Türk Lirası hem de İngiliz Sterlini olarak bir çok bütçeye göre yurt bulunmaktadır. Ancak Girne merkezde ve okullara yakın lokasyonlarda ki evlerin Kıbrıs’ta bulunan diğer evlere oranla kira ücretlerinin fazla olması öğrencilerin daha çok yurt tercih etmesine sebep olmaktadır. Girne Yurt fiyatları için en önemli faktör bir çok üniversite olduğu için, yurtların konumlarıdır. Kimi yurtlar kampüsünüze yakın olduğu kadar kimisi uzak kalmaktadır. Girne Yurt Fiyatları hakkında bilgi almak için web sitemizde bulunan Girne Yurt kısmından yurtlara ulaşarak fiyat sorabilirsiniz.

Girne Öğrenci Yurtları

Kıbrıs Güzelyurt Yurt Fiyatları

Kıbrıs Güzelyurt Yurt Fiiyatları, genelde Türk Lirası olarak bütçenize uygun yurtlar bulabilirsiniz. Güzelyurt’un Kıbrıs’ın diğer lokasyonlara göre daha küçük bir yerleşim yeri olması neticesinde fiyatların daha uygun olduğu ve yurtların okullara daha yakın olduğu bilinmektedir. Güzelyurt’ta aylık ya da yıllık ödemeli olarak öğrenci yurdu bulabilirsiniz. Güzel Yurt Yurt Fiyatları ile ilgili bilgi almak için linke tıklayarak yurtlara ulaşabilirsiniz.

Güzelyurt Öğrenci Yurtları

Kıbrıs İskele Yurt Fiyatları

Kıbrıs İskele’de şuan için herhangi bir yurt bulunmamaktadır. En yakın üniversite Gazimağusa’da bulunmaktadır.

İskele Öğrenci Yurtları

Kıbrıs Lefke Yurt Fiyatları

Kıbrıs Lefke’de yaklaşık 10 kadar yurt mevcuttur bu yurtlara web sitemizin ilgili bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu yurtlar içerisinde her bütçeye uygun ve buna bağlı olarak konforlu yurtlar bulunmaktadır. Tek ya da çift kişilik, apart ya da yurt tipi olmak üzere seçenekler mevcuttur. Ödemeler ise yurtlara göre aylık, dönemlik ya da senelik olarak yapılabilmektedir. Kıbrıs Lefke Yurt Fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz web sitemizde iligili sayfadan yalnızca Lefke’de bulunan öğrenci yurtlarını bularak iletişime geçebilirsiniz.

Lefke Öğrenci Yurtları

Kıbrıs Lefkoşa Yurt Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa şüphesiz üniversitelerin ve bu nedenle öğrenci yurtlarının en çok olduğu lokasyondur. Her bütçeye göre yurt bulabilmeniz Kıbrıs’ın diğer yerleşim yerlerine göre çok daha kolay olmaktadır. Nüfus ve talep yoğunluğu nedeniyle yurt fiyatları sürekli olarak yeni yurtların açılması ile beraber zaman geçtikçe daha uygun hale gelmektedir. Lefkoşa’da aylık, donemlik, yıllık olmak üzere bir çok hizmet ve konfor seçeneğine göre ödeme yapabileceğiniz yurtlar mevcuttur. Kıbrıs Lefkoşa Yurt Fiyatları‘nı öğrenebilmek için web sitemizde ilgili sayfaya giderek yurtlara ulaşabilirsiniz.

Lefkoşa Öğrenci Yurtları

Kıbrıs Yurt Fiyatları 2020

Kıbrıs Yurt Fiyatları 2020
Kıbrıs Yurt Fiyatları 2020

Kıbrıs’ta yurt fiyatları yurdunuzun konforu ile orantılı olarak artmaktadır. Devlet yurdunda yani KYK yurtlarında fiyatlar aylık ödemeli 300 TL’den başlamakta ve isteğinize göre özel yurt seçenekleri ile artmaktadır. Özel yurtların fiyatları ise aylık, dönemlik ve yıllık ödeme seçeneklerine göre değişmekte olup. Yıllık ortalama 6.000 TL ile 30.000 TL aralığında bir çok yurt bulabilmeniz mümkün. Ancak tüm yurtlar için toplu bir şekilde fiyat kıyaslaması mümkün değil. Tercih edeceğiniz üniversite ve lokasyona göre web sitemizden yurtlara ulaşarak fiyat bilgisi ve rezervasyon için iletişime geçebilirsiniz.

Kıbrıs Öğrenci Yurtları

Kıbrıs Yurtları Özellikleri

Kıbrıs’ta bulunan yurtların özellikle tercih edilmelerinin sebebi, ev hayatının ülkemize göre daha zor olmasıdır. Kıbrıs’ta yurtlarda yaşam daha konforlu ve ekonomik olabilmektedir. Her özellikte, bütçenize göre yurt bulabilmeniz mümkündür. Yemekli yurtlar olduğu gibi yalnızca kahvaltı veren ya da ücretli restoranı olan bir çok yurt mevcuttur. Ayrıca çoğu yurtlarda temizlik ve çarşaf değişimi artık standart hale gelmiştir. Yine aynı şekilde yurtlarda çamaşırlarınızı yıkatıp kurutabileceğiniz hizmetler verilmekte hatta ütü ve kuru temizleme servisi bulunabilmektedir. Yurtların bir çoğunda güvenlik ve resepsiyon bulunmaktadır. Katlarda bulunan güvenlik kameraları ile öğrencilerin güvenliğine önem verilmektedir. Yine bazı yurtlarda katlarda bazı yurtlarda ise odada mutfak imkanı bulunmaktadır. Bu öğrenci sağlığı ve bütçesi için çok önemlidir. Kampüs dışında olup, servis hizmeti veren yurtlar olduğu gibi, üniversitelerin tamamında şehrin tamamına servis imkanı bulunmaktadır.

KKTC – Kıbrıs Öğrenci Yurtları

Kıbrıs öğrenci yurtları, yeni öğrencilerini karşılamak için bekliyor. Sizler de Kıbrıs’ta öğrenci yurdunda konaklamak istiyorsanız doğru seçim için web sitemizi tercih edebilirsiniz. Tüm soru, görüş ve önerileriniz için çekinmeden İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.