Site logo

Arşivler

Kıbrıs Üniversiteleri

Lisans veya yüksek lisans eğitimini yurt dışında yapmak isteyen Türk vatandaşı öğrencilerin bir numaralı durağı Kıbrıs üniversiteleri olmaktadır. Siyaset bilimlerinden tıp fakültesine, diş hekimliğinden mühendisliğin her dalına kadar çeşitli bölümlerde eğitim almak isteyen öğrenciler, her geçen gün akademik anlamda kendilerini geliştiren Kıbrıs üniversitelerine büyük ilgi göstermektedir. Bu üniversitelerde lisans ya da lisanüstü eğitim alırken öğrencilerin en çok dikkat ettiği konulardan biri de barınma ihtiyaçlarıdır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Yurtları

Özellikle Türkiye’deki öğrencilerin, lisans eğitimi için en çok tercih ettikleri eğitim kurumlarından biri olan Doğu Akdeniz Üniversitesi, her yıl çok sayıda öğrenci kabul etmektedir. Bilim ve teknoloji bakımından üst düzey donanıma sahip olmasının yanı sıra akademik alandaki başarılarıyla da her geçen gün değerli eğitim kurumları arasında yer almaya devam etmektedir. Doğu Akdeniz Üniversitesi yurtları da öğrencilerin, ev konforunu yaşayabildikleri, diledikleri gibi sosyalleşip kendilerini çeşitli alanlarda geliştirebildikleri bir yer olarak dikkat çekmektedir.

Lefke Avrupa Üniversitesi Yurtları

Lefke Avrupa Üniversitesi de dünyanın dört bir yanından olduğu gibi Türkiye’den çok sayıda öğrenci kabul eden Kıbrıs merkezli eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Bu üniversitenin bilim ve teknoloji bakımından çok gelişmiş donanıma sahip kampüsleri bulunmaktadır. Lefke Avrupa Üniversitesi yurtları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler de internet üzerinden gerekli araştırmaları yaparak aradıkları bilgilere ulaşabilmektedir. Ayrıca Lefke Avrupa Üniversitesi resmi internet sitesinde hangi fakültelere öğrenci kabul edildiği açıklanmaktadır.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Yurtları

Son yıllarda lisans ve lisansüstü eğitim için öğrencilerin bir numaralı tercihi olmaya başlayan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin tamamen Avrupa standartlarında bir eğitim anlayışı bulunmaktadır. Bu yüzden bünyesindeki yabancı öğrencilerin rahat bir şekilde barınabilmesi adına çok sayıda yurt ve apartı da bulunmaktadır. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi yurtları her öğrencinin kendi ihtiyacına ve taleplerine yanıt verecek şekilde dizayn edilmiştir.

Girne Üniversitesi Yurtları

Kıbrıs’ın en popüler üniversitelerinden olan Girne Üniversitesi öğrenci yurtları ile ünlü eğitim kurumlarından biridir. Bu üniversitenin öğrencileri, kampüse yakın bir yerde konumlanan öğrenci apartları ve yurtları sayesinde evlerindeki konforu Kıbrıs’ta da aynı şekilde yaşayabilmektedir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun olarak dizayn edilen bu üniversitelerin yurtlarında barınmak da her bütçeye uygun seçeneklerle sunulabilmektedir. Girne Üniversitesi’nde hangi fakültelerin bulunduğunu da üniversitenin kurumsal sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

Kıbrıs Batı Üniversitesi Yurtları

Ülkenin en çok yabancı öğrenci kabul eden eğitim kurumları arasında yer alan Kıbrıs Batı Üniversitesi’nin 2021 yılı eğitim duyuruları da peş peşe yayınlanmaya başlamıştır. Bu üniversitenin bünyesinde pek çok farklı fakültede onlarca farklı bölüm bulunmaktadır. Öğrenciler eğitimlerini Kıbrıs Batı Üniversitesi yurtları ya da apartlarında kalarak lisans eğitim süreleri boyunca ev konforunda yaşayıp başarıyla tamamlayabilmektedir.

Rauf Denktaş Üniversitesi Yurtları

En popüler Kıbrıs üniversiteleri arasında yer alan Rauf Denktaş Üniversitesi’nin yurtları ve apartları da en az üniversite kadar ilgi çekicidir. Öğrenciler hem akademik hem de sosyal anlamda kendilerini geliştirebilecekleri çok sayıda imkana sahip olabilmektedir. Rauf Denktaş Üniversitesi’nin öğrencilerine sunduğu imkanları resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz.